Понедельник, 29.04.2024, 15:11 | Приветствую Вас Гость

ФК "Интер - Машиностроитель"

Главная » Статьи » Футбольные статьи

Всесвітній День Чесної Гри

Наприкінці вересня під егідою ФІФА пройде всесвітній День Чесної Гри, що відзначається з 1997 року. Цьогорічне святкування вже п’ятий рік поспіль буде проведено разом із Міжнародним днем миру ООН, який закликає усі нації і народи припинити воєнні дії на земній кулі.

Пошана Дню миру
За підтримки президента ФІФА Йозефа Блаттера футбольне співтовариство відзначить Міжнародний день миру на основі використання засобів футболу і, що досить показово, його щорічного свята Чесної Гри. «Найпростіший спосіб віддати данину поваги Міжнародному дню миру − це оголосити хвилину мовчання і провести якусь особливу церемонію, − підкреслює Йозеф Блаттер. − ФІФА хотіла б, щоб національні асоціації зробили це, зібравшись навколо футбольного поля й висвітливши основні цінності, які укладені в Кодексі Fair Play, а також нагадали футбольній родині про значення миру та прихильності справі його забезпечення».

Увага − дітям
Президент ФІФА підкреслив основну роль Чесної Гри у футболі й необхідність її поширення на всю спортивну діяльність, у тому числі серед дітей. «Новим поколінням потрібно рости й розвиватися на фундаменті вічних цінностей, а футбол як командний вид спорту змушує їх усвідомити, наскільки важлива дисципліна, почуття поваги, командний дух і чесна гра для занять футболом, а також для життя», − підкреслив він.

Популяризація та пропаганда
У свою чергу президент Федерації футболу України Григорій Суркіс зазначає, що День Чесної Гри ФІФА дає особливу можливість віддати належне найкращим зразкам спортивної поведінки, з метою її популяризації й пропаганди. «Принципи та ідеали Fair Play, яких усі ми маємо дотримуватися постійно, набувають важливого значення не лише для подальшого розвитку нашого виду спорту, а також для кожного, хто тим або іншим чином задіяний у ньому, − додає голова ФФУ. − Нам необхідно дбайливо ставитися до таких цінностей, а також безперервно працювати для збереження поступального руху вперед».

Чесна гра та повага
«Наразі ми отримали можливість нагадати кожному футболісту, тренеру, арбітру та вболівальнику, що кращий засіб гри у футбол − це дотримання принципів Чесної Гри й демонстрації поваги, − завершує свою думку президент ФФУ. − Ми закликаємо усіх небайдужих до футболу людей в України посприяти успішному святкуванню Дня Чесної гри ФІФА й Міжнародного дня миру».

Тиждень свята
Задля зміцнення принципів Fair Play на теренах України ФФУ щорічно ініціює проведення широкого спектру заходів на рівні як масових змагань, так і в турнірах елітного рівня. Цього разу святкування відбуватимуться протягом тижня. Зокрема, 23 вересня заклик ФІФА мають намір підтримати клуби першої (10-й тур) та другої вітчизняних ліг (11-й тур). З 26 до 28 вересня до цієї ініціативи долучаться представники української Прем’єр-ліги (9-й тур). До речі, в різних куточках світу День Чесної Гри-2008 відзначатимуть з 20 по 28 вересня.

Источник: http://www.ffu.org.ua/ukr/fans/globus/2113/
Категория: Футбольные статьи | Добавил: fc-bolshevik (17.09.2008)
Просмотров: 913 | Комментарии: 5 | Рейтинг: 0.0/0 |
Имя *: